Jak prát oblečení pro miminka ?

Jak prát oblečení pro miminka ?

Kojenecká pokožka je velmi citlivá. Věděli jste, že kůže miminka je až 5 krát tenčí než ta naše - dospěláků?Proto je vhodné volit šetrný prací prostředek. 

Je hygieničtější a praktičtější prát dětské oblečení vždy zvlášť. Většina praček již má dnes speciální program pro praní dětského oblečení, které má máchání navíc v programu. Tím se z oblečení odstraní poslední zbytky po pracích prostředcích. Pokud, ale máte starší pračku, vůbec nic se neděje. Přidejte cyklus máchání navíc. 

A teď se podíváme na to, jaký prostředek k praní tedy vybrat. 

Běžné prací prostředky mají v sobě chemikálie, zjasňovače a nebo barviva. Používání takového prostředku může u vašich miminek způsobit vysoušení kůže, alergie, ale i ekzémy. Proto prosím vybírejte takové prací prosředky, které jsou určeny pro děti. Alespoň do jejich 3 let. 

Nejlépe vybírejte tedy z těch hypoalergenních, které jsou dermatologicky testovány, neobsahují barviva, zjasňovače a enzymy. Musí účinně odstraňovat skrvny. A většinou je prozradí vůně, která by měla být jemná a nevtíravá. Vždy je lepší zvolit přípravek bez parfemace. 

Zpět na blog